Nie używasz PayPal a masz konto? Będziesz płacić

Konta PayPal potrzebowałem dosłownie na chwilę. Później nie było mi potrzebne, ale skoro konto mam i nie woła, by je karmić, niech sobie będzie.

Tak było do 16 grudnia 2020 roku ;]

Zmieniają się od dzisiaj warunki umowy z PayPal, tutaj umowa https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/ua/useragreement-full?locale.x=pl_PL

Uprzedzam leni (jeżeli tacy tutaj trafią), którzy myślą, że jak niczego nie kliknęli to nie zaakceptowali zmiany warunków umowy. Taki life hack, nie musisz nic klikać, dostałeś/aś powiadomienie o zmianie regulaminu i jeżeli nie usuniesz konta, z automatu akceptujesz nowy regulamin.

Tutaj wysokość opłaty za nieaktywne konto https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-fees?locale.x=pl_PL#inactive_fees

AKTUALIZACJA: Po komentarzy pod tym wpisem, widzę, że posiadanie nieaktywnych kont jest plagą. Pomijam, że codziennie mam styczność z płaczącymi ludźmi, którym serwis konto skasował z braku aktywności (tę praktykę wprowadza też Google) i ludźmi, którzy mają zadłużenie w instytucjach finansowych, pomimo że, ich zdaniem rozwiązali umowę, a jej nie rozwiązali.

A zatem.

Jeżeli nie korzystasz przez co najmniej rok z konta PayPal to NIE JEST CI ONO POTRZEBNE. Ale jeżeli będzie potrzebne, na ten sam e-mail będziesz mógł założyć ponownie nowe konto.

2 myśli na temat “Nie używasz PayPal a masz konto? Będziesz płacić”

  1. Zaraz, zaraz. A to nie jest tak (jak było do tej pory), że wystarczy się zalogować na konto, by było ono (uznane za) aktywne? Poza tym PayPal informuje, że: „Opłata za brak aktywności będzie równa mniejszej z dwóch wartości: opłaty wymienionej poniżej lub salda pozostałego na koncie Użytkownika”, więc jeśli na koncie jest 0 to (chyba) będzie 0?

Możliwość komentowania jest wyłączona.