Firefox blokuje dodatki

Część dodatków (w tym UBlock Origin) zostały zablokowane w przeglądarce. Ostatnia aktualizacja Firefox 66.0.4 (desktop) i 60.6.2 (android), ma naprawić ten problem.

Powodem jest wygaśnięcie certyfikatów (policy https://blog.mozilla.org/addons/2019/05/02/add-on-policy-and-process-updates/) przez Mozillę, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników.

Można ominąć tę blokadę, ale nie jest rekomendowana przez wydawców Firefoxa źródło: https://blog.mozilla.org/addons/2019/05/04/update-regarding-add-ons-in-firefox/

Więcej o planowanych blokadach dodatków https://www.bleepingcomputer.com/news/security/mozilla-to-disable-firefox-add-ons-with-obfuscated-code/ 

 

5 myśli na temat “Firefox blokuje dodatki”

  1. Niby postęp jest czymś dobrym, ale ja nie pozbierałem się po ostatniej zmianie API. Nie działa mi rozszerzenie AllText i nikt go nie będzie już przepisywał. ;-)

    1. Znam ból ;] Swoją drogą z przeglądarek na ustawieniach domyślnych (zmiany w obrębie dostepnych ustawień) i z dodatków korzystam jak najmniej, za dużo razy musiałem porzucać jakieś fajne rozwiązanie.

    1. Poprawione, btw. link był w tekście. Zasugerowałem się tym co było napisane na forum, gdzie wg dev i użytkowników już zastosowano miękkie blokady.

Możliwość komentowania jest wyłączona.