Jak skasować wszystkie wpisy (lub prawie wszystkie wpisy) na wordpressie

Przed przystąpieniem do kasowania wymagany jest pełen backup wpisów [edit. dzięki m.]

 1. Po zalogowaniu do blogu przewinąć boczne menu na sam dół.
 2. Wybrać Administracja WP. Zostanie otwarte nowe okno.
 3. Zostanie wyświetlony stary widok panelu wordpress. Wybrać z bocznego menu wszystkie wpisy.
 4. W górnym prawym rogu (pod przyciskiem „nowy wpis”) wybrać opcje ekranu.
 5. W sekcji paginacja wybrać odpowiednią liczbę elementów na stronę. Domyślnie jest ustawione 20, sugeruję nie szaleć i wybrać maksymalnie 100, co przy tysiącu wpisów oznacza, że poniższą akcję trzeba wykonać 10 razy. Zatwierdzić zamiany przyciskiem zastosuj.
 6. Po przeładowaniu strony poniżej są widoczne skrótowe informacje o wpisach jak tytuł, autor, kategorie etc. Zaznaczyć pusty „box” obok tytułu. Wszystkie widoczne na stronie wpisy zostaną zaznaczone.
 7. Z rozwijanego menu wybrać masowe działania wybrać przenieść do kosza i potwierdzić przyciskiem zastosuj. Powtarzać dotąd dopóki obok opisu „wszystkie” nie pojawi się cyfra „zero”.

  UWAGA! Po poniższych działaniach, nie będzie możliwe przywrócenie wpisów.

   

 8. Następnie należy wybrać link kosz. Zaznaczyć pusty „box” obok tytułu.
 9. Z rozwijanego menu wybrać masowe działania wybrać usuń na zawsze i potwierdzić przyciskiem zastosuj. Powtarzać dotąd dopóki obok opisu „kosz” nie pojawi się cyfra „zero”.

 

Powyższa instrukcja nie będzie uaktualniana po każdej modyfikacji WordPress. Jeżeli z któryś elementów nie będzie pojawiał, należy uznać, że zaszły istotne zmiany i należy w inny sposób usunąć masowo wpisy.

13 myśli na temat “Jak skasować wszystkie wpisy (lub prawie wszystkie wpisy) na wordpressie”

 1. Jesteś wielki, to działa 😊 Bardzo dziękuję, mam nadzieję, że poradzę sobie z resztą, ale rozumiem, że gdyby nie, to mogę liczyć na wsparcie? 😊

 2. Niestety, zachywt był przedwczesny, zrobiłam, jak napisałeś, a zdjęcia i tak się nie wyświetlają.

   1. No i widzisz, a z drugim blogiem poszło wszystko ok, czyli posty wyświetlają sie razem ze zdjęciami, ale on jest w domenie home.blog.
    Dobra, nie będe ci juz zawracać głowy, chyba że mógłbys cos poradzić w kwestii komentarzy – czy jest sposób na ich zaimportowanie. Dzięki raz jeszcze. 😊

 3. Przepraszam, że marudzę, ale juz głupieję – cztery razy importowałam i kasowałam, bo za każdym razem ten jeden blog wyświetla się na wordpressie bez zdjęć, a wszystko zrobiłam, jak z dwoma innymi, które sa ok.
  url przykładowego zdjęcia:

  Jest mozliwe, że blog jest źle spakowany do importu? Napisałam do bloxa, ale oni odpowiadaja, jak chcą :(

  1. Podeślij xml (oryginal) i podeślij nazwę nowego blogaska. W weekend spróbuję spojrzeć. Email znasz, XML spakuj.

 4. Brakuje zwyczajowego „przed przystąpieniem do kasowania wymagany jest pełen backup wpisów”. Wtedy punkt o nieodwracalności nie musiałby być boldem. ;-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.