Nie używaj Internet Explorera

Chris Jackson na oficjalnym blogu Microsoft umieścił wpis, w którym odradza korzystanie z Internet Explorer ze względów bezpieczeństwa. Dla czytających tego blogaska może jest to oczywiste, ale mam do czynienia z użytkownikami, którzy uważają, że nic nie muszą, tylko świat ma się do nich dostosować.

Tekst znajduje się pod tym linkiem [ENG] https://techcommunity.microsoft.com/t5/Windows-IT-Pro-Blog/The-perils-of-using-Internet-Explorer-as-your-default-browser/ba-p/331732

2 myśli na temat “Nie używaj Internet Explorera”

  1. Jakby nie patrzeć to wina Microsoft. Utrzymują może i dla szczytnej kompatybilności wstecznej, ale jednak utrzymują. I ludzie jej po prostu używają. Bo nie wypada zrobić akcji informacyjnej wprost. Bo wtedy wyszłoby, że sami ostrzegają przed swoimi produktami. Więc panuje taki stan nieokreślony.
    Zapewne jest też także całkiem spora grupa użytkowników enterprise, którzy muszą jej używać. Im to już w ogóle nie wypada wspominać, że aby działał jakiś super-komercyjny-system to musi być kliknięty z poziomu technologicznego odpadu. ;-)
    Zresztą komercyjne systemy wciąż w wymaganiach mają wpisane liczne wersje IE. Gdyby nie odważne słowa Firefox, Chrome (np. odcięcie Flasha) to by w ogóle nic się nie ruszyło.

  2. Swojego czasu, kiedy pracowałem w administracji publicznej, dla której „developerzy” oparli system druku drukarki swojej aplikacji na IE :D

Możliwość komentowania jest wyłączona.