Facebook Container

Facebook Container to dodatek do Firefoxa, który zamyka działanie fejsa w swojego rodzaju sandboxie (kuweta). W skrócie, skrypty fejsa nie sprawdzą po jakich serwisach chadzacie i jak często. Trzeba pamiętać, że dane już udostępnione lub nieudostępnione (tzw. shadow profile) są w bazach fejsa, a dodatek ich nie usunie.

Piszę o tym dopiero teraz, ponieważ wtyczki ublock jak i duckduckgo na luzie pozwalały korzystać z fejsa (kwestia pracy, a nie prywaty). Od jakiś dwóch tygodni, fejs ma szczególne problemy z dodatkiem duckduckgo ;]

zrzut01

Po aferze z fejsem w roli głównej Mozilla udostępniła Facebook Container, który pozwala na korzystanie z fejsa – problematyczne może być dla użytkowników, którzy mają połączone konta lub autoryzację via fb.

Po instalacji dodatku w pasku adresu będzie widoczny dodatkowy opis (napis facebook z kłódką), a sama zakładka będzie podkreślona niebiesko.

2 myśli na temat “Facebook Container”

  1. Od dobrobytu głowa boli – ja też używam uBlock oraz PrivacyBadger oraz FlashControl. Można by wdrażać się w Facebook Container, ale dla mnie wiązało by się to ze zmianą przeglądarki. Można by wdrażać się w DuckDuckGo, ale zastanawiam się czy to nie pompowanie kolejnego złowieszczego bąbelka – bo z czego oni żyją. Po chwili systemów zabezpieczeń będziemy mieli jak kiedyś w latach 90tych, kiedy poniektórzy instalowali dwa antywirusy naraz. ;-)

    1. Flasha mam tylko w pracy i jakoś szczególnie nie cierpię na jego brak. DDG zacząłem używać z jednego powodu, skutecznie blokuje fingerprint.
      Z tego powodu, by nie przesadzić ograniczam się do dwóch dodatków. Na razie odbieram korzystanie z przeglądarki na plus – komputer przestał się pocić, akumulatory w notebookach wytrzymują tyle ile producent obiecał ;]

Możliwość komentowania jest wyłączona.