4 myśli na temat “Alternatywa dla google”

  1. Jako posiadacz siwej brody do kolan mogę tylko powiedzieć, że pamiętam kiedyś akcję o tym aby używać Jabbera, zamiast GG. ;-)

    A tak na poważnie to wg mnie ta akcja patrząc od strony bezpieczeństwa jest miejscami dosyć naiwna – np. zamienić serwis do bloggowania na jakiekolwiek rozwiązanie self-hosted; większość ludzi nie jest w stanie poprawnie wdrożyć takiego rozwiązania w sposób bezpieczny. Co doprowadzi tak czy siak do wycieku ich danych – wtedy nie będzie posiadał ich tylko Google, ale inne przypadkowe osoby i instytucje. Większość ludzi także nie jest zainteresowana opcją „paid”.

  2. O! Nawet nie wiedziałem. Ludzie strasznie się upierali używać gg, a nie icq czy później jabbera ;] Do dzisiaj mam drgawki na myśl o kliencie gg ;]

    No tak, ci nie zainteresowani jeszcze nie wiedzą, że nie ma nic za darmo. Swoją drogą płatne usługi w niczym nie chronią – moje dane zostały wzięte od firmy hostingowej, sprawa należy leży u adwokata.

  3. Ciekawa idea ale nie za bardzo rozumiem jaki jest sens zamiany Google na Apple. Na podanej przez Ciebie stronie w kilku przypadkach alternatywą są właśnie produkty Apple.
    Że nie mają wyszukiwarki to mają o nas mniej informacji?

  4. Zapytaj się autora artykułu. Ale słuszne spostrzeżenie, tym bardziej, że applowcy kochają google, bo po kupnie komputera nie stać ich już na soft ;]

Możliwość komentowania jest wyłączona.