#techinformacje

Co jakiś czas szukam jakiegoś sensownego serwisu poświęconego technologiom (zwłaszcza e-). Na polskim rynku jest bardzo o coś dobrego. Serwisy żyjące z wyświetlania reklam mają ten sam problem co wydawnictwa tradycyjne (czyt. makulatura). Jakość przestaje mieć znaczenie, ważne, żeby wpadali. Nie dziwi też, że na każdą redakcję internetowego serwisu przypada z reguły jeden guru. A to trochę mało, by wiązać się z jednym serwisem.

Ci, którzy są pozbawieni możliwości czytania anglo- czy niemieckojęzycznych serwisów mają marny wybór. Sam też lubię wiedzieć czym żyje się aktualnie w Polsce.

Parę tygodni trafiłem na aplikację Clever Software, która agreguje newsy z serwisów technologicznych (z kwazitechnologicznych również).

Screenshot_2017-04-13-13-41-41

Można wyświetlać informacje ze wszystkich serwisów lub z pojedynczo wybranych.

Screenshot_2017-04-13-13-42-19.png

Dodatkowo można wybrać z dostępnych serwisów tylko te, które nas faktycznie interesują.

Screenshot_2017-04-13-13-42-43.png

Strony z artykułami/newsami są ujednolicone.

Screenshot_2017-04-13-13-43-32.png

Dodatkowym plusem w odróżnieniu z dedykowanych do serwisowych przeglądarek jest możliwość dostosowania widoku artykułów.

Screenshot_2017-04-13-13-43-43.png

Aplikacja w wersji darmowej wyświetla reklamy, jeżeli ktoś chce wesprzeć ten projekt na andka aplikacja kosztuje niecałe 9 zeta.

Aplikacja jest dostępna na androida, ios, windows phone oraz windows 8, 8.1, 10.

 

 

4 myśli na temat “#techinformacje”

 1. A mogli po prostu wrzucić do sieci OPML i każdy czytałby to w swoim czytniku RSS. Ale, nie! Czytniki RSS dogorywają, a w ich miejsce każdy pisze swój agregator… z reklamami. ;-)

  1. Swoją drogą coś mi się zdaje, że rss będzie powoli wygaszany. Teraz wszyscy instalują webpush, bo użytkownik nie ma pojęcia o kanałach rss – w ciągu tygodnia piszę przynajmniej do jednego serwisu lub blogera, który nawet nie wie, że nie działa mu rss, ale za to uważają, że najlepszym kanałem dystrybucji jest facebook ;]
   Co do rss – to był i jest mały „mankament” – pośrednicy nie mogli zarządzać informacjami, które dostaje użytkownik – wszystko idzie w kierunku automatycznych algorytmów, że kto posmaruje tego wpis będzie widoczny w sieci vide facebook. Można popatrzeć na wyniki w google i feed w google+, by się o tym przekonać. Nie wiedziałem, że będę używał bing, ddg czy baidu (nie żartuję), żeby znaleźć to co mnie interesuje.

   ATSD nie mogę znaleźć żadnego rozsądnego czytnika rss – używam netvibes, ale tylko na desktopie, na mobilach niczego.

 2. FB nawet kiedyś miał RSS, potem nie pokazywał ich już ani w nagłówku, ani jako przycisk na stronie, a teraz pewnie już ich nie ma. ;-) Na pewno masz rację, że wszyscy chcą położyć łapę na tym co czytamy i RSS tylko w tym przeszkadza.

  A co do klienta – ja używam Tiny Tiny RSS i klientów do nich. Jest oficjalny na Android, a na iOS używam https://itunes.apple.com/us/app/tiny-reader-rss/id689519762?mt=8 i jestem zadowolony. Kiedyś pisałem o tym u siebie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.