Jak umieszczać zdjęcia z Instagram na fanpage na Facebooku

Niedziela, rano. Człowiek jeszcze nie zdąży dopić herbaty i już mu coś pinga „help” albo „jak”. Nie jestem wredny. No dobra, nie jestem aż tak wredny. Pokazuję ;]

Przepis na androida (obrazki poniżej).

 1. Uruchamiamy aplikację Instagram.
 2. Wybieramy ikonę „ludzika”.
 3. Wybieramy trzy pionowe kropki (górny prawy róg apki).
 4. Przewijamy do „settings” (ustawienia).
 5. Wybieramy „linked accounts” (połączone konta).
 6. Wybieramy „facebook”.
 7. W opcjach „share to” (udostępnij) domyślnie jest oznaczona opcja timeline – jest to nasz wall (tablica). Jeżeli na koncie na którym macie podłączone konto fb administrujecie stronami zostaną poniżej wyświetlone w kolejności alfabetycznej.
 8. Wybrać nazwę fanpage’u na którym będziemy udostępniać zdjęcia z Instagramu.

Kliknij, aby powiększyć

6 myśli na temat “Jak umieszczać zdjęcia z Instagram na fanpage na Facebooku”

  1. Chodzi o to, czy zdjęcia są bardziej skompresowane czy o jakość prezentowanych treści i wpływ na statystki?
   W przypadku pierwszego nie zauważyłem, by zdjęcie było bardziej skompresowane, ale może sprawdzić ściągając fotkę z fb i instagrama (na desktopie) – u mnie mają tę samą wielkość.
   A jeżeli chodzi o jakość treści prezentowanych to podobno (zaznaczam podobno) dobrze, by zdjęcia z instagrama były z hashtagami i jakimś opisem, poza tym nie zauważyłem różnić – treści z instagrama bez dopalania reklamami trafiają do 5-10% osób śledzących fanpage, czyli jak normalnie publikowane treści.

   1. Dzięki!
    Myślałem ze hashtagi nie mają żadnego impaktu na FB.

 1. No nie zupełnie. Hashtagi mają nikły wpływ. FB nie jest pomyślany, by wycisnąć z hashtagów ich potencjał – fb straciliby wówczas kontrolę nad treściami i nie trzeba byłoby dopalać reklamami wpisy. Chodziło mi o to, by nie wrzucać „gołych” zdjęć bez niczego – bez opisu, bez hashtagów. Po Twojej odpowiedzi luknąłem na trend na instragramie, gdzie ludzie używają absurdalnej liczby tagów każde zdjęcie – odnosząc się do re-publikacji na fp im mniej hastagów tym lepiej. Tutaj możesz zapoznać się z poradami i opiniami na temat hashtagów https://www.postplanner.com/how-to-use-hashtags-on-facebook/ a tutaj opis jak używać hashtagów na fejsie http://bestthenews.com/article/facebook-considering-hashtags-5-ways-use-hashtags-fri-04012016-0438.html

Możliwość komentowania jest wyłączona.