Ransomware Petya odszyfrowany

Petya Ransomware’s Encryption Defeated and Password Generator Released

Ransomware Pietia można już wypieprzyć bez płacenia. Złośliwy soft jest dodawany jako załącznik w e-mailu. Teoretycznie celem są firmy, które jeżeli nie robią migawki są w kompletnej dupie i najczęściej są zmuszone, żeby zapłacić.

Pod linkiem znajduje się tutka (tutorial) jak odszyfrować swoje dane.

3 myśli na temat “Ransomware Petya odszyfrowany”

 1. Patrząc na to co się dzieje na około to trzeba przyznać, że wreszcie te wszystkie wielordzeniowe procesory się nie nudzą i szyfrują zawartości „moich dokumentów”. W ostatnim tygodniu spotkałem się już z informacją o dwóch większych infekcjach w firmach. ;-)

  1. Mam większą styczność z tym szyfrowaniem zasobów – nie zajmuję się tym. Ale w Polsce też jest na porządku dziennym.
   Mam trochę sceptyczne podejśce do szyfrowania swoich danych – dopóki komputer działa jest git, ale jazdy zaczynają się później kiedy masz sam dysk i chcesz dostać się do danych.

   1. Ja ostatnio podmieniałem dysk w laptopie i stary dysk podłączony pod USB do migracji danych elegancko sam się rozpoznał i pozwalał odszyfrować. Chociaż pewnie trudność zaczyna się gdyby był uszkodzony.

    A co do mojego komentarza, to śmiałem się z tych ransomwarów. Bo ludzie mają wypasione maszyny do czystego Windowsa, to je teraz mają szansę dociążyć. ;-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.