Pocket

Postanowiłem zrobić porządek na androidzie. Odkryłem, że wisi mi soft pocket. Nie za bardzo wiedziałem o co szyszka i… Po drodze nim się dowiedziałem do czego tu służy (instalując pewnie miałem to przetestować, ale mi się zapomniało) znalazłem informację, że twórcy dostali pięć milionów na rozwój.

Pocket jest aplikacją/usługą, która agreguje interesujące nas treści w postaci linków. I niezależnie czy czytamy to na komputerze, telefonie czy tablecie przez prostą funkcję (po instalacji dodatków/rozszerzeń) szerowania, ale nie w portalach społecznościowych tylko w samej usłudze. Po zalogowaniu się do serwisu można uzyskać dostęp do interesujących nas linków.

Jest to dość przydatne, kiedy znajdowałem coś interesującego surfując po sieci siedząc w tym samym czasie pociagu, by nie zgubić linku do artykułu kopiowałem adres i wrzucałem w e-mail do szkiców, by później na spokojnie przeczytać to na komputerze. I odwrotnie znajdując coś interesującego siedząc przy komputerze można coś wrzucić w pocket (po angielsku ma to jakoś więcej językowo sensu) i odczytać będąc w podróży.

Dodatkowo działa to w aplikacjach Twitter, Flipboard, Pulse czy Zite.

3 myśli na temat “Pocket”

  1. Zdecydowanie najważniejsza aplikacja na telefonie i tablecie. Liczba tekstów zrzucanych do pocketa rośnie u mnie lawinowo, a czytam w np komunikacji miejskiej.

    Jedno mnie tylko drażni – limit tekstów przechowywanych offline. Może tylko nie wiem jak go zmienić?

  2. @IRem dokładnie do tego samego wykorzystuję.

    @mt3o nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Kiedy mam wifi ściąga mi zgodnie z harmonogramem ustawione co godzinę, później przeglądam offline, ale czytam w miarę na bieżąco nie udało mi się tego jeszcze przeładować.

Możliwość komentowania jest wyłączona.